Yönetim Kurulu

Egenda Yönetim Kurulu, 26 Haziran 2018 tarihinde, Olağan Genel Kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre üç yıl süreyle görev yapmak üzere seçilmiştir.

Cem Bakioğlu

(Başkan)

Bakioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu,1945 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve yüksekokul öğrenimini İzmir’de tamamlayan Bakioğlu, sırasıyla; Hakimiyeti Milliye, St.Joseph, Galatasaray Lisesi, Ticaret Koleji ve İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde okudu. 1973 yılında Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’yi kurdu. Bakioğlu, 1990’lı yıllarda plastik film, baskı silindiri ve plastik atıklarını yeniden ekonomiye kazandırmak amacıyla kurduğu tesisler ile ambalaj sanayiinde kalitesini ve teknolojisini yükselterek ihracatını geliştirdi. İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde ağırlıklı olarak ambalaj sektöründe faaliyette olan, bunun dışında medya, inşaat, sigortacılık, bilişim, taşımacılık alanlarında da varlık gösteren bir dizi kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve üyeliğini sürdürmektedir. Ayrıca 2017 yılı itibarıyla dondurulmuş sebze ve meyve üretimine yönelik yatırımını gerçekleştirmiştir. Cem Bakioğlu başta TÜSİAD ve ESİAD olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu ve Kent Hastanesi kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir. Çok ortaklı şirketlerden Kipa, Asad, Güçbirliği’nin yönetiminde bulunmuştur. 1995 yılında Ege Orman Vakfı’nı kurdu ve yaklaşık 9 milyon fidan dikimini gerçekleştirerek Ege Bölgesi’nin ağaçlandırılmasına katkı sağlamıştır. Bornova’da 34 dersliği ve bir spor salonu bulunan Cem Bakioğlu Anadolu Lisesini yaparak eğitim gönüllüsü olduğunu kanıtlamıştır. Evli ve iki erkek çocuk babası Cem Bakioğlu İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Samim Sivri

(Başkan Vekili)

1942 Denizli doğumlu Samim Sivri, 1965 Yılında İzmir İktisat Fakültesi – İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Vatani görevini tamamladıktan sonra, Karabük’te Demir Çelik Ürünleri Ticareti ile iştigal etmiş, 1972 yılında İzmir’de Demir ve Çelik Ürünleri Ticareti yapan şirketleriyle, ticari faaliyetlerde bulunmuş ve sonrasında 1983’den 2005 yılına kadar İzmir Demir Çelik Sanayii A.Ş. Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi ve sonrasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.İnşaat malzemeleri üretimi sektöründe çeşitli alanlarda birçok firmanın kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. Bu şirketlerdeki görevleri devam ederken; 1995 yılında Kipa Kitle Pazarlama A.Ş. Kurucu Ortaklarından biri olarak yönetim kurulunda görev almış, 2004 yılında ise Kent hastanesi kurucu ortakları arasında bulunmuş ve uzun yıllar bu şirketin yönetim kurulunda görev almıştır. 1993 yılında kurulan Enda Holding’in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi, 1997 yılında kurulan Egenda A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2010 - 2015 yılları arasında da bu şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmiştir. Samim Sivri; ESİAD, EGEV gibi ileri gelen sivil toplum örgütlerinin kuruluşunda ve önemli sivil toplum örgütlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2015 sonrası ve halen Enda ve Egenda’nın Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerine devam etmektedir. Samim Sivri halen inşaat malzemeleri üretiminde bulunan çeşitli şirketlerin ortaklığı ve TARKEM Tarihi Kemeraltı A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

Ahmet Metin Tarhan

Üye

Ahmet Metin Tarhan, 1947 yılında Samsun’da doğmuştur. 1970 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, 1974 yılında yine ODTÜ’den aldığı Master derecesini takiben İzmir’e yerleşmiş ve halen sahibi bulunduğu, otomotiv sektöründe hizmet veren Ege Servis Ltd. Şti.’ni kurmuştur. 1985 senesinden bu yana Ege Servis olarak Borusan Otomotiv’in İzmir Bayiliği hizmetini vermektedir. Enda Enerji Holding A.Ş.’nin ilk kurucu ortaklarındandır. 


Süleyman Kamil Şenocak

Üye

Süleyman Kamil Şenocak, 1956 yılında İzmir’de doğmuştur. 1979 yılında Rhode Island Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1991 yılından itibaren Agora Turizm ve Ticaret A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir, 1991-2008 yılında Klimasan'da Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Enda Holding A.Ş.’nin ortağıdır.

 


Selçuk Borovalı

Üye

Selçuk Borovalı, 1970 İzmir doğumlu Selçuk Borovalı, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra İsviçre – St.Gallen'de Swiss Milling School’da Değirmencilik Mühendisliği eğitimini tamamlamış ve Söke Değirmencilikte bir yıl kadar çalışmıştır. Vatani görevi sonrası sırsıyla aile şirketlerinde 2006 yılına kadar çalıştıktan sonra Ege Tarımsal Enerji A.Ş. ve DB Tarımal Enerji Anonim Şirket’lerini kurarak, sözleşmeli tarım modeli ile yerli tarım ürünleri üreten, elde ettiği tarımsal ürünlerden ve atıklardan biyoyakıt üreterek enerji alanında ithal ikamesi yaratmaya başlamıştır. 2014 yılında yerli tarımsal kaynaklardan ‘rafine gliserin’  üretimine başlayarak alanını genişletmiştir. Halen, aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri, Slovakya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, bir çok dernek ve vakıfda Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.  

Ahmet Sırrı Yırcalı

Üye

Ahmet Sırrı Yırcalı, 1975 İstanbul doğumlu Ahmet Sırrı Yırcalı 1994-1999 - Bryant University, A.B.D. İş İdaresi Fakültesi ve Siyasal Bilimler Fakültesi mezunudur. Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TOBB Balıkesir İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Balıkesir Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ege Genç İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olmasının yanı sıra halen Yırcalı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, BEST A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Aza, Balyem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Yersa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Karesi Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Akhisar Enerji A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Gönen HES A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Mortaş Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Balıkesir Dokuma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Pamuk HES A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Tarkem A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi, BEST Elektrik Taahhüt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.


 

 


Murat  Demirer

Üye

1940 İzmir Urla doğumlu Murat Demirer, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinin Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bugün DEMİRER Grup şirketleri haricinde ve inşaat sektörü dışındaki diğer birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, EBSO Meclis Üyeliği, TOBB Türkiye Sanayi Odaları Konseyi  Başkan Vekilliği İAOSB  İdare Komitesi Başkanlığı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanlığı, ESBAŞ Yönetim  Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmasının yanı sıra halen Enda Enerji Holding A.Ş.’nin ortaklarından olup aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.   Holding bünyesindeki şirketlerden Su Enerji A.Ş., Tirenda A.Ş.,  Solenda A.Ş., Tuzla Jeotermal A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı,  Gönen HES Üye ve RES İYTE  şirketlerinde de  Yönetim Kurulu Üyesi’dir.  

 

 


Koray Kıymaz

Üye

1964 yılında doğan Koray Kıymaz Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Matematik Bölümlerini bitirdi. 1994 yılında A.B.D’de Tulane Universitesi’nden Ekonomi dalında Doktora derecesi aldı. 2000 yılına kadar McKinsey&Co.’de Yönetim Danışmanlığı yaptı, sonrasında Avea Telekomünikasyon A.Ş’de İş Geliştirme, Müşteri Hizmetleri ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Türk Telekom A.Ş’de Yönetim Kurulu Danışmanlığı da yapan Koray Kıymaz 2009 yılından itibaren Fina Enerji Holding’te İş Geliştirme’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. Fina Holding’i temsilen Enda Enerji Holding A.Ş.’de halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Hüseyin Metin Tuncay

Üye


1963 İzmir doğumludur. İzmir-Karşıyaka Erkek Lisesinin ardından 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1985 yılından itibaren BBC Brown Boveri-İSVİÇRE, 1987 yılından 2001 yılına kadar Yaşar Holding bünyesindeki DESA, DESA-OTAK ve DESA Enerji Şirketlerinde Mühendis, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında, 2001 yılından itibaren de ENDA Enerji Holding A.Ş.’de muhtelif pozisyonlarda görev almıştır. Halen ENDA Enerji Holding A.Ş. ve Grup Şirketlerinin Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.Çalışma hayatı boyunca, gerek yurt içi (Ak Enerji, Zorlu Enerji, Enerjisa vb.) gerekse yurt dışında (GE, MAN, Siemens, Vattenfall, Alstom, BP, VATech) olmak üzere, muhtelif kaynaklara dayalı (Doğal gaz, kömür, hidroelektrik, jeotermal, rüzgar ve güneş) enerji üretim projelerinin; planlama, tasarım, imalat-montaj, işletme-bakım ve elektrik ticareti çalışmalarında görev almıştır.Yurt içi ve dışında muhtelif kuruluş ve derneklerdeki üyelikleri ve görevlerinin yanı sıra, yurt dışında muhtelif organizasyonlarda Türkiye’deki enerji sektörü üzerine sunum ve çalışmalarda bulunan Tuncay, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.